Kategoriler
4. SINIF DEYİMLER VE OKUMA SETİ

4. SINIF DEYİMLER VE OKUMA SETİ

0 yorum0 yorum
Liste Fiyatı 91 TL
91,00TL
Marka: Kısayol Yayınları
Yazar Komisyon  
Sayfa Sayısı 5 Kitaplık Set
Boyutu 19.00 x 27.00 cm
Ürün Kodu: 1
Miktar:

4. Sınıf Deyimler ve Ders Okumaları Setinde deyimlerle okuduğunu anlama serisinin iki kitabı ile birlikte üç ana ders ile ilgili kitaplar yer almaktadır. Sette yer alan 5 kitap şunlardır:

  • İleri düzey okuduğunu anlama (Türkçe okumaları)
  • Matematik okumaları
  • Fen okumaları
  • Deyimlerle okuduğunu anlama 1
  • Deyimlerle okuduğunu anlama 2

Ders okumalarındaki üç kitapta kısa metinler ile okuma becerilerinin geliştirilmesi ve okuma hızının artırılması; sorularla okuduğunu anlama becerisinin elde edilmesi; derslerdeki kazanımlarının, okuma metinleri ve etkinlikler yoluyla gerçekleşmesi sağlanacaktır. Ayrıca PISA ve ÖSYM’nin yeni tarz sorularındaki gibi derslerde öğrenilenlerin kullanılmasına ve nedenini sorgulatmaya yönelik sorulara yer veren bu kitaplar ile eleştirel okuma becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamaya çalışılmıştır. Kitapların her biri yenilenen programlardaki kazanımlara ve bu kazanımların sırasına göre hazırlanmıştır. Kazanımlara göre hazırlanan okuma metinleri ile konuların öğrenilmesi, metinlerle ilgili sorular ve etkinliklerle pekiştirilmesi sağlanmıştır.

Sette yer alan deyimlerle okuduğunu anlama ile ilgili iki kitap, deyimler ve atasözlerinin okuma metinlerinin içerisinde öğrenilmesini sağlayacaktır. Deyimlerin geçtiği metinlere ilişkin boşluk doldurma, eşleştirme ve çoktan seçmeli sorulardan oluşan bu kitapların her birinde 40 metin yer almaktadır. Her metin çocukların öğrenmekte zorlandığı deyimlerin ve atasözlerinin öğrenilmesini amaçlanmaktadır.

Okuyan, okuduğunu anlayan, anladığını yorumlayan ve yazan, yazdığını anlatan nesillerin yetiştirilmesine katkı getirmesi dileğiyle…

Yorum Yap

Adınız:

Yorumunuz:

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Her Hakkı Saklıdır © Flu Medya / E-Ticaret Sistemleri